red. Wiktor Niedzicki

Politechnika Warszawska

Popularyzator nauki, dziennikarz, prezenter radiowy  i telewizyjny, nauczyciel akademicki

Autor ponad 900 programów telewizyjnych m.in. z cyklu: „Laboratorium” (nadawany od 1985 do 2010 roku ), „Kuchnia”, „Cyrk Fizyków”, „Nobel dla Polaka”. W dorobku ma także liczne artykuły prasowe m.in. promujące naukę, oraz na temat popularyzacji nauki i mediów. 4 książki: „Ziemia jakiej nie znamy”, „Tajemnice Ziemi”, „Sekrety prezentacji nauki” oraz „Sztuka prezentacji w nauce, biznesie, polityce”. Otrzymał szereg nagród dziennikarskich, m.in. nagrody Prezesa RiTV, Zarządu TVP, Popularyzator roku 2006 (PAP).

Ukończył Wydział Fizyki na Uniwersytecie Warszawskim. Obecnie pracuje jako starszy wykładowca na Politechnice Warszawskiej (Wydział Mechatroniki, specjalność Techniki Multimedialne), ponadto wykłada na innych uczelniach, m.in. na Uniwersytecie Warszawskim.

Od 1975 roku pracuje w Polskim Radiu (od 1982 roku „Lato z Radiem” i „Cztery Pory Roku”), a od 1984 roku do 2010 roku w Telewizji Polskiej (Obecnie TVP S.A.).

Jego życiowym celem jest promocja polskiej nauki, a jego hobby to muzyka klasyczna, historia, przemiany cywilizacyjne, zabawki naukowe, podróże.